Fiasko z LNG


     Po kilku próbach przetargowym związanych z chęcia wdrożenia tego gazu w tarnowskim MPKa i pojazdów nim zasilanych oraz nie małych zawirowaniach i przesunięciach w przetargach na obsługę linii aż do momentu bezprzetargowego przejęcia tychże od następnego roku okazuję się, żę nie wszystko idzie zgodnie z planem. Bo nikt oferty do przetargu nie przedłożył.

Novum

     I tutaj historia nabiera nowego biegu. Bo to, że MPKa interesuję zakup kilku maluchów można było już od jakiegoś czasu w kuluarach usłyszeć. No i powoli zaczynają się rozglądać za czymś, co by się w Tarnowie nadało. Ale rzecz jeszcze bardziej niespodziewana, ZDiK też coś po cichu planuje. Zagęszczenie i poszerzenie sieci. A szydło wyszło z worka właśnie dzisiaj.

Zaczęło się wczoraj

     No tak. Na zajezdni najpierw pojawił się nowy autobus. Solaris Urbino 8.6. Przywędrował do Tarnowa aż z Głogowa, gdzie mają takich jeszcze cztery, wszystkie zakupione dość niedawno. Dysponują układem drzwi 1-2-0, niską podłogą w całej przestrzeni pasażerskiej, całkiem sprawnym silnikiem Cummnis, niestety bez klimy ale za to z odpowiednia ilością przesuwnych okien. Z ciekawostek warto dodać, że tylna oś ma założone pojedyńcze opony typu SuperSingiel, co zwiększa szerokość przejscią nad tylną osią. Małe,zwinne i przewiewne.
Pokaz dla Oficjeli

     Po godznie 12 dzisiaj, odbył się mały przejazd pokozaowy ulicami Nowy Świat, Wałową, Rynkiem co miało pokazać autobus oraz jak się okazuję być wstępem do nowej trasy lub tras w przyszłości. Korowód składał się również z hybrydy 299 (rownież premierowo) i Kapenki. O planach na nową trasę piszą na RDNie http://www.rdn.pl/index.php/wiadomosci/tarnow/12773-rynek-i-ulica-walowa-na-trasie-nowej-linii-autobusowej a filmik z przejazdu zamieścił Tarnow.in


0 komentarze :

Prześlij komentarz

Reklama