Nowe / Stare


     Od soboty 21 listopada 2015 wreszcie można będzie przejechać pod wiaduktem kolejowym na ulicy Czerwonych Klonów. Koniec remontu, koniec objazdów. A myli się ten, kto myśli, że wróci stary porządek. O ile 206 wróci na drogę do Pawęzowskiej Kolonii, podobnie 9 na trasę prosto do Centrum Mościc, tak trasą objazdowa 224 staję się od jutra częściowo trasą podstawową
.

Co z tym 224?

     I tutaj historia nabiera nowego kolorytu. Otóż, 224 nie wróci na Brzozową, gdzie de facto ciągle stoją słupki przystankowe. Podobnie jak podczas objazdu, skręci w Zaciszną, a dalej w prawo w Sienkiewicza aż do skrzyżowania Brzozową, Czerwona (tam akurat gdzie do niedawna wyjeżdżała z objazdu 9tka), zawróci i pojedzie dalej Czerwoną, Czerwonych Klonów  do Mościce - Plac. Kierunek powrotny będzie dużo szybszy i zarazem krótszy, bo od razu autobus będzie skręcał w Norwida, potem Sienkiewicza i skręci w Zaciszną jadąc aż do Czarnej Drogi.
   


     Dziwi fakt, że w niektórych miejscach brak dodatkowych przystanków, a aż się prosi, by one się tam znalazły. I tak warto by rozważyć w kierunku do Mościc chociażby taki słupkowy na Sienkiewicza tuż przed skrzyżowaniem z Brzozową i Czerwoną, a na powrocie lustrzany wobec Sienkiewicza - Norwida (sąsiedztwo IV LO).


0 komentarze :

Prześlij komentarz

Reklama