Zmiany nie tylko kosmetyczne


     Wakacje rozpoczęły się na dobre, a wraz z nimi zmniejszone zapotrzebowanie na przewozy, toteż nieco ubędzie kursów na niektórych liniach. Ale jest też kilka zmian, które wraz z powrotem do szkół i z urlopów zostaną z nami na dłużej. Taka mała rewolucją pałacową będzie przeniesienie jednego z przystanków w centrum miasta bliżej samego centrum. Chodzi mianowicie o przystanek przy ulicy Słonecznej w pobliżu Kościoła M.B. Fatimskiej. Zastąpi go nowy, który został zlokalizowany na wprost przychodni / Starego Szpitala.

Czyli nowy przystanek będzie bliżej dla studentów, albo pacjentów. Duży ukłon ZDiku w stronę mieszkańców Tarnowa.A na linii 1 pojawi się dość długi objazd zamkniętego przejazdu pod wiaduktem kolejowym na Braci Saków. Od 1 lipca trasa będzie zakręcać w ulice Mostową i potem do Lwowskiej i szpital Św. Łukasza. W kierunku Mościc podobnie, ta jednak różnica, że między przystankiem Lwowska - Krupnicza a Konarskiego - Sąd pojawi się jeszcze jeden przystanek na ulicy Mostowej.

W zamian zaś za pomijany odcinek od szpitala Św. Łukasza pojedzie nowa linia zastępcza o numerze 101 a jej trasa obejmie tylko ten odcinek z pętlą umiejscowioną pod dawnym PKSem.

Nowa pętla będzie nieco wcześniej niż normalne przystanki na linii 1, a to ze względu na możliwość zawracania autobusem w tamtej lokalizacji.


0 komentarze :

Prześlij komentarz

Reklama