Długi majowy weekend zbiegnie się z kilkoma ciekawymi zmianami w tarnowskiej komunikacji miejskiej. Jedną z tych zmian będzie pojawienie się nowej linii komunikacyjnej łączącej ulicę Marszałka (plac dawnej Targowicy, zamieniony tymczasowo w bezpłatny parking) z uruchomionym niedawno wielopoziomowym parkingiem tuż przy dworcu PKP na ulicy Do Huty. Co ciekawe, zmieniają się też nieco zasady korzystania z tegoż parkingu - będzie on udostępniany bezpłatnie dla wszystkich tych, którzy pozostawią swój pojazd na nim i udadzą się w dalszą podróż komunikacją zbiorową (obowiązuje zakup biletu na pociąg lub autobus MPK)


     Sama linia zaś będzie właściwie okalać ścisłe centrum miasta dając możliwość przesiadki na inne linie, które niekoniecznie docierają w okolice ulicy Do Huty.


Trasa z ulicy Marszałka w kierunku parkingu będzie przebiegać przez następujące przystanki:
Marszałka - początkowy, Mickiewicza - Poczta, Al.Solidarności - Klikowska, Krakowska - Plac Kościuszki, Krakowska - Plac Popiełuszki, Do Huty, Do Huty - Parking.
Powrót:
Do Huty Parking, Do Huty, Krakowska - Planty, Bema - Szkoła, Bema - Targowa, Lwowska - Szeroka, Starodąbrowska - Mickiewicza, Słoneczna - Kościół, Al M.B.Fatimskiej - Kościół, Marszałka - Pętla.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Reklama